Induló

Sopron induló 1

Sopron induló 2

Főszerepben az utánpótlás 2006. Május 08. 12:37

Az SC Sopron két legfiatalabb korosztálya, azaz az U8-as és U9-es korosztály egymás közötti mérkőzése vezeti elő május 13-án az FC Sopron-Debrecen NBI-es mérkőzést. Az előmérkőzés 17 órakor kezdődik és egészen 18 óráig a kicsik uralják majd a Városi Stadion gyepszőnyegét.

Az NBI-es csapatokat az SC Sopron U8-as korosztálya, valamint az SC Sopron – Hegykő Utánpótlás-nevelő és Kiválasztó Központ focistái vezetik be a pályára.

Minden szülőt, családtagot, érdeklődőt, futballpalántát szeretettel várunk!

5 hozzászólás Tovább
Házi rangadók az „IFI” bajnokságban, visszavágók a Városi Stadionban 2006. Május 08. 12:10

Múlt hét csütörtökön, azaz május 4-én igazi házi rangadóknak lehettek tanúi a szép számban jelenlévő nézők, ugyanis U19-es csapatunk U18-as csapatunkkal, míg az U17-es csapatunk az U16-os csapatunkkal mérte össze tudását a Káposztás utcai edzőpályán az NB II-es bajnokság keretein belül.

A mérkőzések igazi presztízsharcot, és óriási iramot hoztak. A nagy IFI-k harca végül 2:1-es U19-es sikerrel zárult, míg az U16 – U17 párharcból 3-1-el előbbiek kerültek ki győztesen. (Részletes összeállítások, értékelések az Utánpótlás eredmények oldalon olvashatók!)

0 hozzászólás Tovább
Edzői értékelés 2006. Május 08. 08:50

Múlt héten edzőváltás volt csapatunknál: a közös megegyezéssel szerződést bontó olasz, Dario Bonetti helyét addigi jobb keze, Vass László vette át. A mester szombaton, Pécsett debütálhatott szakvezetőként a soproni kispadon, éppen egy vereséggel. A hétközi nyilatkozatok, amelyek a fiatalok bátor bevetéséről, a jövő csapatának alapjairól, és egy új időszak kezdetéről szóltak, csak részben valósultak meg a gyakorlatban.

Az elvesztett összecsapás tanulságai mellett egyebek között a fentiekről is megkérdeztük Vass László véleményét:

6 hozzászólás Tovább
Hazai döntetlen a Vasút pályán 2006. Május 07. 14:55
Soproni VSE - Marcali VFC 1-1 (1-0)

Sopron, 250 néző.
Vezette: Józsa R.

Soproni VSE: Fentős - Pinezits, Reineck, Somogyi - Kuzmich, Geeb A., Tóth F., Szabó A. (Párkányi 68.), Bácskai (Varga D. 53.) - Horváth B. (Gosztola 57.), Varga A. Vezetőedző: Halász Ernő
Sárga lapok: 0-3
A soproniak gólját Horváth B. szerezte a 6. percben.

Kellemes, napsütötte májusi időjárásban vette kezdetét a tizennegyedik és hetedik helyezett csapatok összecsapása. Pár perc múlva elbújt a nap és bús esőfelhők gyülekeztek a Vasút pályája fölött, pedig ekkor még semmi oka nem volt a kilátogató szurkolóknak a borongós hangulatra, hiszen egy remek hazai akciót követően megszerezte a vezetést az SVSE.:
2 hozzászólás Tovább
Matthaus neve nem merült fel 2006. Május 07. 11:30
A mai Nemzeti Sportban és az RTL Klub gólösszefoglalójában is elhangzott, hogy az FC Sopron tulajdonosa az edzői poszt betöltéséval kapcsolatosan tárgyal Lothar Matthaus-szal . A klub ezúton tájékoztatja a közvéleményt, hogy a Magyarországon korábban szövetségi kapitányként dolgozó szakember neve nem merült fel a klubnál, s minden alapot nélkülöz, így minden ezzel kapcsolatos híresztelés újságírói "kacsa".
9 hozzászólás Tovább
Vereség Baranyában 2006. Május 06. 21:52

Pécsi MFC - FC Sopron 2:1 (0:0)

Pécs, 2000 néző.
Vezette: Saskőy (Székely, Heibl)

Pécs: Herbert - Schindler, Dienes, Bajúsz, Sipos J. - Berdó, Pavicevic, Kulcsár - Balaskó (Horváth Zs.) - Jevdovic (Győri J. 76.), Vujic (Szatmári 77.). Vezetőedző: Keszei Ferenc

Sopron: Kozma - Sartor, Bagoly, Ibric, Munteanu - Horváth A. (László A.64.), Sifter - Demjén, Cotan (Silvestri 67.), Ivancsics - Cigan (Csontos 58.). Edző: Vass László

Gólszerzők: Vujic az 48., Bajúsz az 52., Ibric a 74. percben
Sárga lapok: Ivancsics (Balaskót buktatta) a 21., Horváth András (Vujicot buktatta) az 56. percben

Új időszak vette kezdetét a vendégcsapatnál, s az újonnan kinevezett szakvezető, Vass László Ivancsics kezdőbe jelölésével jelezte, hogy elérkezett a fiatalok bevetésének ideje. Hiába kezdték valamivel aktívabban a három legutóbbi mérkőzésükön vereséget szenvedő hazaiak a mérkőzést, a védekezésre koncentráló vendégek szórványos kontráiban nagyobb volt a veszély. A hosszú sérülése után pályára visszatérő, korábban a soproni csapatnál is megforduló Balaskó Iván jól mozgatta baranyai társait, de ha úgy adódott, ő is odaért a kapu elé, sokáig azonban a hazai helyzetek kihasználatlanul maradtak.